EN

مقالات بسا پلیمر

 • چه کفپوشی برای مراکز تجاری و پارکینگ ها مناسب است؟
  چه کفپوشی برای مراکز تجاری و پارکینگ ها مناسب است؟

  پارکینگ های اتومبیل ساختمان های منحصر به فردی هستند که تقریباً همه عناصر سازه در آن ها معمولاً در معرض دید عموم قرار دارند. این سازه ها با چالش های منحصر به فردی روبرو هستند، از ترافیک رفت و آمد سنگین تا ریزش مواد شیمیایی خودروها و تنش های حرارتی ناشی از تغییر فصل. یکی از بخش های بسیار مهم از نظر طراحی مهندسی پارکینگ ها، کفسازی پارکینگ و انتخاب کفپوش پارکینگی مناسب با حجم ترافیک و شرایط کاربری پارکینگ است. اما نیازمندیهای کفپوش پارکینگی در مراکز تجاری چیست و چه کفپوشی برای استفاده در کفسازی پارک

  24 دی 1398
 • مشکلات کفپوش صنایع غذایی
  مشکلات کفپوش صنایع غذایی

  واقعیت این است که عملکرد نامناسب کفپوش کارخانه (مانند شکستن، تاول زدن، سایش شدید، جدایش از کف و ...) که ناشی از مواد ناکافی یا ارزان قیمت باشد، در نهایت تأثیر منفی بر بهره وری کارخانجات مواد غذایی خواهد گذاشت. بنابراین دانستن دلایلی که می تواند منجر به نارسایی کفپوش در صنایع غذایی و آشامیدنی شود، می تواند به جلوگیری از بروز چنین مواردی کمک کند.

  30 آذر 1398
 • اهمیت اجرای کفپوش آنتی باکتریال در بیمارستان
  اهمیت اجرای کفپوش آنتی باکتریال در بیمارستان

  کفپوش بیمارستان باید ضد باکتری یا میکروب (آنتی باکتریال)، غیرلغزنده، با دوام، ساده تمیز شونده و با رعایت سایر ملاحظات زیست محیطی باشد. علاوه بر ویژگی های ذاتی کفپوش بیمارستانی، برنامه ی منظمی برای نظافت و ضدعفونی کفپوش بایستی آماده شده و اجرایی گردد.

  18 آذر 1398
 • ده ویژگی مهم برای کار با مواد اپوکسی
  ده ویژگی مهم برای کار با مواد اپوکسی

  اگرچه رزین های اپوکسی به دلیل خواص منحصر به فرد خود در زمینه های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند، اما در زمان کاربری آن ها نکاتی وجود دارد که در همه ی زمینه ها مشترک است بوده و بایستی رعایت شود. در این مقاله به مرور این نکات می پردازیم.

  19 آذر 1398
 • انتخاب کفپوش بیمارستانی، رزینی یا پی وی سی؟
  انتخاب کفپوش بیمارستانی، رزینی یا پی وی سی؟

  انواع کفپوش های بیمارستانی موجود در بازار ایران شامل محصولات سنتی همچون موکت، سنگ، سرامیک و موزائیک تا کفپوش های رولی پی وی سی، تایل پی وی سی و کفپوش های رزینی بیمارستانی همچون کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و سایر پوشش های کف رزینی هستند. انواع کفپوش بیمارستانی نام برده شده دارای لیست قیمت متنوع و خواص و ویژگی های مختلفی از آنتی باکتریال تا کانداکتیو و آنتی استاتیک هستند.

  13 آبان 1398
 • کاربرد کفپوش آنتی استاتیک و نحوه ی اجرای آن
  کاربرد کفپوش آنتی استاتیک و نحوه ی اجرای آن

  کفپوش آنتی استاتیک چیست؟ این کفپوش چه کاربردهایی دارد؟ انواع کفپوش آنتی استاتیک کدام است؟ مکان های کاربری کفپوش آنتی استاتیک کجاست؟ این کفپوش چگونه بر سطح اعمال شده و اجرا می شود؟ در این مقاله به این سئوالات پاسخ داده خواهد شد!

  30 مهر 1398
 • آیا کفپوش اپوکسی ضد خش است؟
  آیا کفپوش اپوکسی ضد خش است؟

  کفپوش های اپوکسی محصولاتی تِرموست و با سختی بالا هستند که براساس فرمولاسیون و روش اجرای آن ها میزان سختی پوشش را میتوان افزایش داد. اما آنچه مسلم است استفاده از عبارت ضد خش به صورت عام تحت هر شرایط کاربری و در برابر تمام مواد نمی تواند درست باشد و در صورت اعمال نیرو توسط جسمِ تیز با سختی بالاتر از سختی کفپوش اپوکسی، سطح کفپوش دچار خراش خواهد شد.

  13 مهر 1398
 • GMP و انتخاب کفپوش داروسازی: اپوکسی یا وینیل؟
  GMP و انتخاب کفپوش داروسازی: اپوکسی یا وینیل؟

  محصول دیگری که به شکل گسترده در اتاق های تمیز، سالن های تولید و حتی انبارهای بهداشتی داروسازی ها مورد استفاده قرار میگرد یکی از انواع کفپوش های رزینی، کفپوش اپوکسی، است. دلیل استفاده از این محصول در کاربری های متنوع (چه از نظر انطباق با GMP و چه از نظر تنوع استحکام مورد نیاز) ویژگی های منحصر به فرد این محصول است.

  23 شهریور 1398
 1 2 3