EN

مقالات بساپلیمر

 • کفپوش رزینی اتاق تمیز
  کفپوش رزینی اتاق تمیز

  اتاق تمیز مکانی است که معمولاً در تولیدات صنعتی یا تحقیقات علمی، از جمله تولید اقلام دارویی و بهداشتی، ساخت مدارهای الکترونیکی مانند CRT، LCD، OLED و نمایشگرهای microLED مورد استفاده قرار می گیرد. اتاق های تمیز به گونه ای طراحی شده اند که آلاینده های زیست محیطی مانند گرد و غبار و ذرات ریز موجود در هوا در پایین ترین مقدار خود نسبت به محیط های سر بسته عادی وجود داشته باشند

  8 آذر 1399
 • اشتباهات رایج اختلاط رزین کفپوش رزینی و هاردنر
  اشتباهات رایج اختلاط رزین کفپوش رزینی و هاردنر

  اغلب مجریان انواع کفپوش های رزینی (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و کفپوش MMA) در برهه ای از زندگی حرفه ای خود با یک کفپوش چسبناک، روغنی و یا پخت نشده مواجه شده اند. این اتفاق معمولاً نتیجه پخت نامناسب رزین کفپوش (رزین اپوکسی، پلی یورتان یا متیل متاکریلات) و سخت کننده (هاردنر کفپوش) است. پخت نشدن کفپوش رزینی دلایل متفاوتی دارد، که یکی از این دلایل عدم اختلاط مناسب جزء A (رزین) و جزء B (هاردنر) است. در این مقاله به بررسی اشتباهات رایج در حین فرآیند اختلاط اجزای متریال کفپوش رزینی می پردازیم.

  5 آذر 1399
 • کفپوش ضد اسید
  کفپوش ضد اسید

  معمولاً در بخش های مختلف فعالیت های صنعتی مانند، کارخانجات فرآوری مواد شیمیایی و محل ذخیره سازی آن ها، آزمایشگاه ها و سالن های تولید مواد غذایی و نوشیدنی به یک سیستم کفپوش مقاوم در برابر اسید یا اصطلاحاً کفپوش ضد اسید نیاز است. این سیستم کفپوش، بر اساس نوع مواد شیمیایی و اسیدهای به کار رفته در صنعت و همچنین مدت زمان قرار گرفتن کف در معرض مواد بالقوه ی آسیب رسان که موجب تخریب یا تضعیف کفپوش می شود، انتخاب می گردد.

  1 آذر 1399
 • چرا سطح کفپوش اپوکسی پوست پرتقالی می شود؟
  چرا سطح کفپوش اپوکسی پوست پرتقالی می شود؟

  گاهی اوقات ممکن است پس از اجرای کفپوش رزینی (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و کفپوش متیل متکریلات)، نوعی بافت موج دار شبیه به پوست پرتقال بر روی سطح کفپوش ایجاد شود. بروز این اتفاق فقط مختص کفپوش های رزینی نیست، بلکه می توان آن را در انواع پوشش های دیوار و رنگ ها نیز مشاهده کرد.

  21 آبان 1399
 • کفپوش آشپزخانه صنعتی: کفپوش رزینی
  کفپوش آشپزخانه صنعتی: کفپوش رزینی

  آشپزخانه های صنعتی محل سرویس دهی غذا به هتل ها، رستوران ها، فودکورت ها و سالن های پذیرایی هستند، از این رو بطور مستقیم بر سلامت عده ی زیادی از مردم جامعه تاثیر می گذارند. به همین دلیل طبق قوانین بین المللی و الزامات بهداشتی سازمان غذا و دارو کشور ایران، کفپوش صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی و صنایع وابسته به آن ها، مانند صنایع بسته بندی مواد غذایی، آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها باید با دوام، بهداشتی، مقاوم در برابر تردد طولانی مدت و با قابلیت نظافت سریع و آسان باشد.

  13 آبان 1399
 • چرا انتخاب رنگ مناسب کفپوش رزینی مهم است؟
  چرا انتخاب رنگ مناسب کفپوش رزینی مهم است؟

  رنگ ها زبان بدون کلام هستند که بدون استفاده از واژه، تاثیر فوق العاده ای بر روی عملکرد و روحیات افراد می گذارند. استفاده ی درست از رنگ ها می تواند، علاوه بر افزایش و کنترل تمرکز، احساساتی مانند آرامش، شور و نشاط و انگیزه را به محیط تزریق کند. در مقابل، استفاده ی نادرست از رنگ ها و عدم توجه به اهمیت طراحی می تواند راندمان را در محیط های کاری کاهش و احساسات منفی را در فضا گسترش دهد.

  5 آبان 1399
 • نصب و اجرای کفپوش اپوکسی در هوای سرد
  نصب و اجرای کفپوش اپوکسی در هوای سرد

  آیا تا به حال هنگام نصب کفپوش اپوکسی در فصل سرما، با مشکلاتی مانند پخت نشدن کامل کفپوش اپوکسی و نرم ماندن بعضی از قسمت های آن، عدم تراز شدن لایه خودتراز، برجای ماندن رد غلطک و کم شدن شفافیت و براقیت کفپوش پس از پخت شدن، مواجه شده اید؟

  27 مهر 1399
 • کفپوش بیمارستانی: سیستم یک کفپوش ایده آل
  کفپوش بیمارستانی: سیستم یک کفپوش ایده آل

  بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و داروسازی ها به دلیل کاربری خاص و ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت جامعه، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. به همین علت مهندسان، مدیران تأسیسات و طراحان باید طیف گسترده و مهمی از عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار را هنگام طراحی و تهیه تجهیزات و ساخت و بازسازی بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و داروسازی ها در نظر بگیرند. یکی از این فاکتورهای اساسی، انتخاب سیستم پوشش کف مناسب برای کاربری های بهداشتی است.

  19 مهر 1399
 1 2 3 4 5