EN

مقالات بسا پلیمر

 • انتخاب کفپوش بیمارستانی، رزینی یا پی وی سی؟
  انتخاب کفپوش بیمارستانی، رزینی یا پی وی سی؟

  انواع کفپوش های بیمارستانی موجود در بازار ایران شامل محصولات سنتی همچون موکت، سنگ، سرامیک و موزائیک تا کفپوش های رولی پی وی سی، تایل پی وی سی و کفپوش های رزینی بیمارستانی همچون کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و سایر پوشش های کف رزینی هستند. انواع کفپوش بیمارستانی نام برده شده دارای لیست قیمت متنوع و خواص و ویژگی های مختلفی از آنتی باکتریال تا کانداکتیو و آنتی استاتیک هستند.

  13 آبان 1398
 • کاربرد کفپوش آنتی استاتیک و نحوه ی اجرای آن
  کاربرد کفپوش آنتی استاتیک و نحوه ی اجرای آن

  کفپوش آنتی استاتیک چیست؟ این کفپوش چه کاربردهایی دارد؟ انواع کفپوش آنتی استاتیک کدام است؟ مکان های کاربری کفپوش آنتی استاتیک کجاست؟ این کفپوش چگونه بر سطح اعمال شده و اجرا می شود؟ در این مقاله به این سئوالات پاسخ داده خواهد شد!

  30 مهر 1398
 • آیا کفپوش اپوکسی ضد خش است؟
  آیا کفپوش اپوکسی ضد خش است؟

  کفپوش های اپوکسی محصولاتی تِرموست و با سختی بالا هستند که براساس فرمولاسیون و روش اجرای آن ها میزان سختی پوشش را میتوان افزایش داد. اما آنچه مسلم است استفاده از عبارت ضد خش به صورت عام تحت هر شرایط کاربری و در برابر تمام مواد نمی تواند درست باشد و در صورت اعمال نیرو توسط جسمِ تیز با سختی بالاتر از سختی کفپوش اپوکسی، سطح کفپوش دچار خراش خواهد شد.

  13 مهر 1398
 • GMP و انتخاب کفپوش داروسازی: اپوکسی یا وینیل؟
  GMP و انتخاب کفپوش داروسازی: اپوکسی یا وینیل؟

  محصول دیگری که به شکل گسترده در اتاق های تمیز، سالن های تولید و حتی انبارهای بهداشتی داروسازی ها مورد استفاده قرار میگرد یکی از انواع کفپوش های رزینی، کفپوش اپوکسی، است. دلیل استفاده از این محصول در کاربری های متنوع (چه از نظر انطباق با GMP و چه از نظر تنوع استحکام مورد نیاز) ویژگی های منحصر به فرد این محصول است.

  23 شهریور 1398
 • ضخامت مناسب کفپوش اپوکسی چگونه محاسبه و اندازه گیری می شود؟
  ضخامت مناسب کفپوش اپوکسی چگونه محاسبه و اندازه گیری می شود؟

  ضخامت پوشش ها به دو دسته ی ضخامت تَر و ضخامت خشک تقسیم می شود. منظور از ضخامت تَر، ضخامت پوشش در زمان اعمال آن است که هنوز حالت مایع دارد. پس از خشک شدن پوششِ اعمال شده، ضخامت خشک مطرح می شود. نکته ی قابل توجه آن است که به دلیل مکانیسم های خشک شدن مختلف و همچنین فرمولاسیون پوشش مورد نظر(حضور مواد آلی فرار در فرمولاسیون) ضخامت تَر معمولاً از ضخامت خشک بیشتر است.

  6 شهریور 1398
 • کفپوش رزینی اتاق توزین کارخانه ی داروسازی
  کفپوش رزینی اتاق توزین کارخانه ی داروسازی

  مطابق با دستورالعمل تأسیس، بهره برداری و بازرسی ازکارخانه های ملزومات دارویی سازمان غذا و دارو مشخصات کف اتاق توزین در کارخانجات دارویی به شرح ذیل باید طراحی و ساخته شود

  10 دی 1397
 • چگونه استفاده از کفپوش های رزینی باعث افزایش رضایتمندی شغلی رانندگان لیفتراک می شود؟!
  چگونه استفاده از کفپوش های رزینی باعث افزایش رضایتمندی شغلی رانندگان لیفتراک می شود؟!

  نصب کفپوش رزینی بر سطح بتن انبار از سطح بتن محافظت کرده و منجر به سهولت تردد لیفتراک دارای بار سنگین می شود.

  9 آبان 1397
 • مدیریت نگهداری و نظافت کفپوش رزینی
  مدیریت نگهداری و نظافت کفپوش رزینی

  یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از کفپوش های رزینی، نگهداری بسیار آسان و کم هزینه ی آن است. با رعایت برنامه نظافت منظم و استفاده از شوینده های مناسب، کفپوش شما سالیان طولانی قابل استفاده خواهد بود.

  21 مهر 1397
 1 2