EN

مقالات بسا پلیمر

 • چگونه پرایمر اپوکسی ضد رطوبت از کفپوش اپوکسی در برابر تاول زدن محافظت می کند؟
  چگونه پرایمر اپوکسی ضد رطوبت از کفپوش اپوکسی در برابر تاول زدن محافظت می کند؟

  پرایمر اپوکسی ضد رطوبت با افزایش عمق نفوذ به بتن، در صورت وجود رطوبت، امکان مهاجرت آن به نزدیکی سطح بتن کمتر می شود چرا که پرایمر در عمق بیشتری قرار گرفته و مسیر عبور بخار آب را تا حدود زیادی مسدود کرده است.

  18 خرداد 1399
 • چرا کفپوش اپوکسی تاول می زند؟
  چرا کفپوش اپوکسی تاول می زند؟

  یکی از مشکلاتی که در زمان استفاده از کفپوش اپوکسی ممکن است رخ دهد، تاول زدن سطح کفپوش به فاصله ی کوتاهی پس از نصب آن است. متداول ترین دلیل تاول زدن سطح کفپوش اپوکسی حضور رطوبت در زیرسازی آن خصوصاً در مورد زیرسازی های بتنی است. انواع کفپوش رزینی (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، کفپوش MMA) آب بند و غیر جاذب هستند.

  8 خرداد 1399
 • دلایل جدایش کفپوش اپوکسی از کف چیست؟
  دلایل جدایش کفپوش اپوکسی از کف چیست؟

  معمولاً با گذشت چند ماه از نصب کفپوش اپوکسی و با جدایش بخش هایی از کفپوش رخ داده و در موارد شدید با جدایش یکپارچه کفپوش اپوکسی از زیرسازی همراه بوده است. از آنجا که هم کیفیت و هم نوع مواد مصرفی کفپوش بر دوام و ماندگاری کفپوش اثر گذار است، شناخت دقیق دلایل احتمالی بروز این مشکل ضروری به نظر می رسد.

  20 اردیبهشت 1399
 • طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟
  طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟

  یکی از ساده ترین و درعین حال جذاب ترین طراحی های کفپوش اپوکسی که با استفاده از فِلِیک های رنگی ایجاد می شود معرفی می شود.

  7 اردیبهشت 1399
 • انواع و قیمت کفپوش آنتی استاتیک و الکترواستاتیک
  انواع و قیمت کفپوش آنتی استاتیک و الکترواستاتیک

  کفپوش آنتی استاتیک، کفپوش الکترواستاتیک و کفپوش رسانا به چه نوع کفپوش هایی گفته می شود؟ عملکرد این کفپوش ها چیست و در چه مکان هایی کاربری دارند؟ به کفپوشی که دارای میزان خاصی از هدایت الکتریکی باشد و بتواند بارالکتریکی ساکن ایجاد شده را به زمین هدایت یا در سطح پخش نماید، کفپوش آنتی استاتیک گفته می شود.

  17 اسفند 1398
 • قیمت کفپوش متری چند؟
  قیمت کفپوش متری چند؟

  قیمت کفپوش تحت تاثیر چه عواملی تعیین می شود؟ همانطور که می توان حدس زد قیمت کفپوش براساس نوع کفپوش (کفپوش پی وی سی، کفپوش رزینی مانند کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، کفپوش رولی و تایل لینئولئوم، سنگ، سرامیک، کفپوش تارکت و ...)، متراژ و مساحت کفسازی، هزینه های حمل تا محل نصب کفپوش، هزینه های نصب شامل ابزار آلات، نیروی کار و ... تعیین می شود.

  3 اسفند 1398
 • چه کفپوشی برای مراکز تجاری و پارکینگ ها مناسب است؟
  چه کفپوشی برای مراکز تجاری و پارکینگ ها مناسب است؟

  پارکینگ های اتومبیل ساختمان های منحصر به فردی هستند که تقریباً همه عناصر سازه در آن ها معمولاً در معرض دید عموم قرار دارند. این سازه ها با چالش های منحصر به فردی روبرو هستند، از ترافیک رفت و آمد سنگین تا ریزش مواد شیمیایی خودروها و تنش های حرارتی ناشی از تغییر فصل. یکی از بخش های بسیار مهم از نظر طراحی مهندسی پارکینگ ها، کفسازی پارکینگ و انتخاب کفپوش پارکینگی مناسب با حجم ترافیک و شرایط کاربری پارکینگ است. اما نیازمندیهای کفپوش پارکینگی در مراکز تجاری چیست و چه کفپوشی برای استفاده در کفسازی پارک

  24 دی 1398
 • مشکلات کفپوش صنایع غذایی
  مشکلات کفپوش صنایع غذایی

  واقعیت این است که عملکرد نامناسب کفپوش کارخانه (مانند شکستن، تاول زدن، سایش شدید، جدایش از کف و ...) که ناشی از مواد ناکافی یا ارزان قیمت باشد، در نهایت تأثیر منفی بر بهره وری کارخانجات مواد غذایی خواهد گذاشت. بنابراین دانستن دلایلی که می تواند منجر به نارسایی کفپوش در صنایع غذایی و آشامیدنی شود، می تواند به جلوگیری از بروز چنین مواردی کمک کند.

  30 آذر 1398
 1 2 3