EN

مقالات بساپلیمر

 • کفپوش آنتی استاتیک: روش نگهداری و استفاده
  کفپوش آنتی استاتیک: روش نگهداری و استفاده

  نکته قابل توجه پس از نصب کفپوش آنتی استاتیک، استفاده درست از آن هاست. کفپوش های‌ آنتی استاتیک هم مانند دیگر محصولات تولید شده در صنایع مختلف، شرایط استفاده و نگهداری خاص خودشان را دارند. با رعایت این شرایط، کفپوش شما سالیان طولانی عمر می‌کند و هزینه‌های جانبی نگهداری و تعمیرات آن کاهش می یابد. در ادامه به بررسی نکات حائز اهمیت در نگهداری و استفاده از کفپوش‌های آنتی‌استاتیک می پردازیم.

  2 مهر 1399
 • آزمون تعیین اندازه ی بزگترین ذرات پوشش ها به وسیله ی گریندومتر
  آزمون تعیین اندازه ی بزگترین ذرات پوشش ها به وسیله ی گریندومتر

  چرا نحوه ی توزیع و اندازه گیری ذرات پوشش مهم است؟ پاسخ به این پرسش به ما درک بهتری از آزمون اندازه گیری اندازه ی ذرات و اهمیت آن می دهد. علت بسیاری از مشکلات و نواقص موجود در کفپوش های رزینی، واکنش های شیمیایی و کیفیت پایین مواد اولیه نیست. بلکه، نحوه ی توزیع و اندازه ذرات علت اصلی این مشکلات است.

  15 شهریور 1399
 • تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان
  تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان

  کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان دو نوع متداول از کفپوش های رزینی هستند. در صنعت کفپوش ها دانستن تفاوت این دو کفپوش تاثیر بسزایی در تصمیم گیری نهایی و انتخاب کفپوش دارد.

  28 مرداد 1399
 • چگونه پرایمر اپوکسی ضد رطوبت از کفپوش اپوکسی در برابر تاول زدن محافظت می کند؟
  چگونه پرایمر اپوکسی ضد رطوبت از کفپوش اپوکسی در برابر تاول زدن محافظت می کند؟

  پرایمر اپوکسی ضد رطوبت با افزایش عمق نفوذ به بتن، در صورت وجود رطوبت، امکان مهاجرت آن به نزدیکی سطح بتن کمتر می شود چرا که پرایمر در عمق بیشتری قرار گرفته و مسیر عبور بخار آب را تا حدود زیادی مسدود کرده است.

  18 خرداد 1399
 • چرا کفپوش اپوکسی تاول می زند؟
  چرا کفپوش اپوکسی تاول می زند؟

  یکی از مشکلاتی که در زمان استفاده از کفپوش اپوکسی ممکن است رخ دهد، تاول زدن سطح کفپوش به فاصله ی کوتاهی پس از نصب آن است. متداول ترین دلیل تاول زدن سطح کفپوش اپوکسی حضور رطوبت در زیرسازی آن خصوصاً در مورد زیرسازی های بتنی است. انواع کفپوش رزینی (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، کفپوش MMA) آب بند و غیر جاذب هستند.

  8 خرداد 1399
 • دلایل جدایش کفپوش اپوکسی از کف چیست؟
  دلایل جدایش کفپوش اپوکسی از کف چیست؟

  معمولاً با گذشت چند ماه از نصب کفپوش اپوکسی و با جدایش بخش هایی از کفپوش رخ داده و در موارد شدید با جدایش یکپارچه کفپوش اپوکسی از زیرسازی همراه بوده است. از آنجا که هم کیفیت و هم نوع مواد مصرفی کفپوش بر دوام و ماندگاری کفپوش اثر گذار است، شناخت دقیق دلایل احتمالی بروز این مشکل ضروری به نظر می رسد.

  20 اردیبهشت 1399
 • طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟
  طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟

  یکی از ساده ترین و درعین حال جذاب ترین طراحی های کفپوش اپوکسی که با استفاده از فِلِیک های رنگی ایجاد می شود معرفی می شود.

  7 اردیبهشت 1399
 • انواع و قیمت کفپوش آنتی استاتیک و الکترواستاتیک
  انواع و قیمت کفپوش آنتی استاتیک و الکترواستاتیک

  کفپوش آنتی استاتیک، کفپوش الکترواستاتیک و کفپوش رسانا به چه نوع کفپوش هایی گفته می شود؟ عملکرد این کفپوش ها چیست و در چه مکان هایی کاربری دارند؟ به کفپوشی که دارای میزان خاصی از هدایت الکتریکی باشد و بتواند بارالکتریکی ساکن ایجاد شده را به زمین هدایت یا در سطح پخش نماید، کفپوش آنتی استاتیک گفته می شود.

  17 اسفند 1398
 1 2 3 4