EN

مدیریت نگهداری و نظافت کفپوش رزینی

مدیریت نگهداری و نظافت کفپوش رزینی
مدیریت نگهداری و نظافت کفپوش رزینی

مدیریت نگهداری و نظافت کفپوش 

یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از کفپوش‌ رزینی، نگهداری بسیار آسان و کم هزینه‌ی آن است. با رعایت برنامه نظافت منظم و استفاده از شوینده‌های مناسب، کفپوش شما سالیان طولانی قابل استفاده خواهد بود. برای اطمینان از انتخاب روش نگهداری مناسب به نکات زیر توجه بفرمایید:

1- جارو کردن روزانه سطح کفپوش

نظافت سطح کفپوش از هرگونه گرد و خاک بسیار اهمیت دارد. حضور طولانی مدت گرد و خاک بر سطح کفپوش نظافت  آن را دشوار می‌سازد. به منظور جلوگیری از وقوع چنین مشکلی، سطح کفپوش را روزانه جارو کنید. چنانچه امکان نظافت روزانه وجود ندارد، بهتر است از کفپوش با طرح فلیک رنگی استفاده کنید تا در اثر خطای دید ایجاد شده گرد و خاک بر سطح کفپوش دیده نشود.

2- پاک کردن سریع مواد ریخته شده بر سطح کفپوش

اغلب کفپوش‌های رزینی دارای مقاومت شیمیایی بالایی در برابر طیف گسترده‌ای از مواد هستند. با این وجود در صورت ماندن مواد خورنده‌ای مانند سیالات خودرو (روغن، سوخت، آب باطری و ...) به مدت طولانی بر سطح کفپوش امکان ایجاد لکه بر سطح وجود خواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در صورت ریزش مایعات بر سطح کفپوش در اولین فرصت ممکن سطح را با پارچه‌ای خشک یا نم‌دار تمیز کنید. در غیر انیصورت بهتر است از رنگ‌های تیره تر کفپوش استفاده کنید.

3- شستشو/ماپ هفتگی

به صورت هفتگی کفپوش رزینی خود را با استفاده از ماپ، آب و شوینده‌های عمومی و خنثی نظافت کنید تا ظاهر خیره کننده آن خفظ شود. از شوینده‌های اسیدی در صورت تأیید تولید کننده کفپوش استفاده کنید، در غیر اینصورت امکان صدمه دیدن کفپوش وجود دارد. استفاده از شوینده‌های صابونی یا قلیایی نیز احتمال ایجاد پوششی شیری رنگ بر سطح کفپوش را بالا می‌برد که برطرف کردن آن نیز دشوار است. شوینده‌های مختلفی مخصوص نظافت کفپوش رزینی وجود دارد، در صورتی که در انتخاب شوینده ی مناسب تردید دارید با تولید کننده ی کفپوش تماس حاصل کنید.

4- استفاده از غبار گیر یا پادری

مانند تمامی کفپوش‌های دیگر، کفپوش‌های رزینی نیز علی رغم مقاومت بالا در برابر خراش ایمنی صد درصد ندارند. اگر کفپوش در معرض تماس با وسایل نوک تیز مانند جک موتورسیکلت و ... است، بهتر است زیر آن از مت‌های مخصوص استفاده کنید تا از ایجاد خراش احتمالی بر سطح کفپوش جلوگیری  شود.

 

همچنین بخوانید : 

 

راهنمای خرید کفپوش رزینی

 

مشاهده ویدئوی دلایل استفاده از کفپوش های رزینی 

 

 

  • تاریخ انتشار:21 مهر 1397
دیدگاه خود را بنویسید
  •