EN

چرا انتخاب رنگ مناسب در کفپوش مهم است؟

 چرا انتخاب رنگ مناسب در کفپوش مهم است؟
 چرا انتخاب رنگ مناسب در کفپوش مهم است؟

هنگام انتخاب کفپوش، چقدر به رنگ مناسب و ترکیب درست رنگ کفپوش اپوکسی توجه می‌کنید؟ 

رنگ‌ها زبان بدون کلام هستند که بدون استفاده از واژه، تاثیر فوق العاده‌ای بر روی عملکرد و روحیات افراد می‌گذارند. انتخاب درست رنگ کفپوش اپوکسی می‌تواند، علاوه بر افزایش و کنترل تمرکز، احساساتی مانند آرامش، شور و نشاط و انگیزه را به محیط تزریق کند. در مقابل، استفاده‌ی نادرست از رنگ‌ها و عدم توجه به اهمیت طراحی می‌‎تواند راندمان را در محیط‌های کاری کاهش و احساسات منفی را در فضا گسترش دهد. متاسفانه، در بازار کفپوش‌های رزینی یکی از عواملی که اغلب توسط تولیدکنندگان و مجریان نادیده گرفته می‌شود، انتخاب رنگ، متناسب با فضای کاربری پروژه است.

 
در ادامه، عوامل و فاکتورهای مهم و اثربخش در انتخاب بهترین رنگ کفپوش (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و کفپوش MMA) را بررسی می‌کنیم.

 

 

 

 

 

تأثیر نیازها و کاربری محیط در انتخاب بهترین رنگ کفپوش

در فرآیند انتخاب بهترین رنگ کفپوش و طراحی کفپوش، همیشه سعی کنید نیازهای مشتری و فضای کاربری را در نظر بگیرید. لزوماً هر انتخاب زیبایی، کارایی مناسبی ندارد. برای مثال معمولاً در کارخانجات تولید آرد، رنگ های روشنی مثل بژ و کرم انتخاب‌های معقولی هستند. زیرا، علاوه بر نشان دادن آلودگی‌های کف، با ایجاد خطای بینایی باعث می‌شوند تا آردهای ریخته شده بر روی کف، کمتر به چشم بیایند. استفاده از طیف‌های متفاوت رنگ خاکستری در کفپوش پارکینگ ، تا حد زیادی آثار به جا مانده‌ی رد تایر را می‌پوشاند. یکی از فاکتورهای مهم هنگام انتخاب رنگ کفپوش اپوکسی، توجه به نور محیط است. در مکان‌های کم نور، با استفاده از رنگ‌های روشن، علاوه بر کمک به روشن تر دیده شدن فضای کاربری، محیط نیز بزرگتر نشان داده می شود. همچنین استفاده از لامپ‌ها با نورهای متفاوت (تنگستن سفید یا نور زرد) و نور خورشید تاثیر بسزایی بر روی رنگ کفپوش انتخابی دارد. از فاکتورهای مهم دیگر می‌توان به رنگ دیوارها و نحوه ی چیدمان المان‌های محیطی (مبلمان، قفسه ها و ماشین آلات، تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی)، اشاره کرد.

 

کفپوش روشن

سفید: زیبای دردسرساز: کفپوش سفید و براق، همیشه پای ثابت انتخاب معماران و طراحان داخلی هستند. کفپوش روشن فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد و در ترکیب کردن این رنگ با رنگ‌های دیگر، دست طراح باز است. با نمایش تمیزی، پاکیزگی و درخشندگی، به راحتی حس آرامش را به بیننده منتقل می‌کند. اما رنگ سفید، یک زیبای دردسرساز است. آلودگی‌ها، لکه‌ها و خط و خش به راحتی بر روی کفپوش روشن قابل مشاهده است و با گذشت زمان، رنگ آن به زرد متمایل می‌شود. استفاده از کفپوش سفید، شبیه پوشیدن شلوار سفید است. برای اینکه شلوارتان همیشه تمیز بماند باید یک روپوش مقاوم روی آن بپوشید. پس، استفاده از یک روکش مقاوم در برابر سایش و خط و خش، امری ضروری است.

 کفپوش روشن

جهت مشاهده عکس‌های بیشتر از این پروژه، روی عکس کلیک کنید.


کفپوش رنگ تیره:

انعکاس المان‌های محیط: اگر از رنگ‌های تیره‌ی براق در طراحی کفپوش استفاده کنیم، درست مثل آینه عمل می‌کنند. کف تیره، تصویر المان‌های موجود در فضا و تردد افراد را منعکس می‌کنند و جلوه‌ی زیبایی به فضا می‌بخشند. اما باید توجه داشته باشید که گرد و غبار بر روی این کف‌ها بیشتر به چشم می‌آیند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها در محیط‌هایی که تردد بر روی آن‌ها زیاد است (راهرو ها، ورودی و راه پله)، انتخاب مناسبی نیست.

 انتخاب بهترین رنگ کفپوش

جهت مشاهده عکس‌های بیشتر از پروژه کفپوش دکوراتیو روی عکس کلیک کنید.


کفپوش خاکستری:

راه حل همه مشکلات: رنگ خاکستری به دلیل طیف گسترده و تنوع بالا، گزینه‌ی اول در انتخاب بهترین رنگ کفپوش است. خاکستری یک رنگ خنثی است که علاوه بر داشتن ویژگی‌های رنگ سفید و رنگ‌های تیره، تمرکز را بالا می‌برد و استرس را از فضای کاری دور می‌کند. با ترکیب این رنگ با رنگ‌های دیگر، می‌توان ویژگی‌های موردنظر مشتری را به فضا اضافه کرد. همچنین روی کف‌های خاکستری، خط و خش و گرد و غبار کمتر به چشم می‌آید.

 رنگ کفپوش اپوکسی

"کفپوش اپوکسی صنعتی بساپلیمر"

 

انتخاب، طراحی و تولید رنگ کفپوش اپوکسی طبق سیستم RAL انجام می‌گیرد. معمولاً در فرآیند انتخاب رنگ، شرکت تولیدکننده کفپوش، کاتالوگ رنگ‌ها، پیشنهادات و مشورت های لازم را در اختیار مشتری قرار می‌دهد، تا در نهایت بهترین رنگ مطابق با کاربری کف و سلیقه‌ی مشتری انتخاب شود. بدیهی است که رنگ کفپوش اجرا شده با توجه به تفاوت نور محیط، کمی متفاوت‌تر از رنگ‌های کاتالوگ باشد.

 

بساپلیمر؛ به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف کفپوش‌های یکپارچه پلیمری به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد و در کنار تولید محصولات، ارائه دهنده مشاوره‌های تخصصی در زمینه طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی می‌باشد.

این جا هستیم تا به مشتریان و مجریان کفپوش به بهترین شکل کمک کنیم.

مشاوره تخصصی رایگان و ثبت سفارشات شما از طریق:
021-44960014 

همچنین بخوانید:

عوامل تأثیرگذار در رنگ کفپوش

  • تاریخ انتشار:5 آبان 1399
دیدگاه خود را بنویسید
  •