EN

کفپوش آشپزخانه صنعتی: کفپوش رزینی

کفپوش آشپزخانه صنعتی: کفپوش رزینی
کفپوش آشپزخانه صنعتی: کفپوش رزینی

کفپوش آشپزخانه صنعتی: کفپوش رزینی 

صحبت از آشپزخانه که می شود، در ذهنمان یک آشپزخانه کوچک خانگی با کابینت های مدرن یا کلاسیک در رنگ های مختلف تداعی می شود. اما وقتی از آشپزخانه صنعتی حرف می زنیم، همه چیز شکل دیگری به خود می گیرد. همان طور که از واژه ی "صنعتی" پیداست، در آشپزخانه های صنعتی حجم زیادی از غذا در مدت زمان طولانی، طبخ و آماده سازی می شود. آشپزخانه های صنعتی محل سرویس دهی غذا به هتل ها، رستوران ها، فودکورت ها و سالن های پذیرایی هستند، از این رو بطور مستقیم بر سلامت عده ی زیادی از مردم جامعه تاثیر می گذارند. به همین دلیل طبق قوانین بین المللی و الزامات بهداشتی سازمان غذا و دارو کشور ایران، کفپوش صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی و صنایع وابسته به آن ها، مانند صنایع بسته بندی مواد غذایی، آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها باید با دوام، بهداشتی، مقاوم در برابر تردد طولانی مدت و با قابلیت نظافت سریع و آسان باشد. با توجه به موارد ذکر شده، کفپوش های رزینی بساپلیمر (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و کفپوش MMA) انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های صنعتی و دیگر صنایع غذایی هستند.
 
در ادامه به بررسی علل این انتخاب این کفپوش ها می پردازیم.

 

 

محل ذخیره سازی مواد غذایی

در آشپزخانه های صنعتی، معمولاً سردخانه و فریزر بزرگی برای ذخیره سازی مواد غذایی پروتئینی مثل گوشت تعبیه می شود. در سردخانه ها به علت وجود دریچه های خنک کننده ورودی هوای سرد نزدیک کف، کفپوش رزینی سردخانه باید مقاومت بالایی در برابر افزایش و کاهش دما داشته باشد. همچنین به دلیل اهمیت بالای نظافت کفپوش محل ذخیره سازی مواد غذایی، توصیه می شود تا طبق الزامات بهداشتی سازمان غذا و دارو، از کفپوش رزینی آنتی باکتریال استفاده شود. امکان شستشوی روزانه ی کفپوش آشپزخانه، هدایت مناسب آب به سمت راه آب ها با شیب بندی مناسب کفپوش و عدم وجود درز و هرگونه اتصال در کفپوش از دیگر مزایای استفاده از انواع کفپوش رزینی (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، کفپوش پلی متیل متاکریلات) در آشپزخانه های صنعتی است.

تردد پرسنل و وسایل چرخدار

در آشپزخانه های صنعتی، علاوه بر تردد بالای نیروی انسانی، تردد وسایل چرخداری مانند سینی های حمل مواد غذایی نیز وجود دارد. کفپوش رزینی باید مقاومت سایشی خوبی در  برابر تردد طولانی مدت داشته باشد و جا به جایی وسایل چرخدار را  برای پرسنل آسان تر کند. همچینن طول عمر و کیفیت بالای کفپوش های رزینی سبب می شود، تا در مدت زمان طولانی تری نسبت به دیگر انواع کفپوش ها (رولی و تایلی) نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشند.

نظافت کفپوش آشپزخانه صنعتی

به علت حجم بالا و مداوم پخت و پز در آشپزخانه های صنعتی، احتمال ریختن مواد غذایی مانند، روغن، شیر و انواع لبنیات، رب و انواع سس ها و دیگر مواد غذایی بر روی کف، کفپوش رزینی انتخاب شده بایستی در برابر اسیدهای موجود در روغن و لبنیات که توانایی خوردن سطح کفپوش را در طولانی مدت دارند، مقاوم باشد. لکه های چربی و روغن ایجاد شده بر روی کفپوش رزینی باید به راحتی تمیز شود. ممکن است آشپزخانه های صنعتی، هنگام نظافت و شستشو کفپوش رزینی، از آب داغ با فشار بالا یا بخار آب داغ استفاده کنند. بدین ترتیب کفپوش رزینی اجرا شده باید مقاومت بسیار خوبی در برابر دما و فشار بالا داشته باشد. همچنین عدم استفاده از چسب در نصب کفپوش رزینی مانع از بروز مشکلاتی مانند نفوذ آب به زیر کفپوش (در مورد کفپوش های رولی و تایلی) و جدا شدن کفپوش از کف به دلیل حل شدن چسب کفپوش خواهد شد.

ایمنی: اصلی مهم در انتخاب کفپوش

به دلیل شستشو مستمر و ریختن مداوم مایعات و روغن بر روی کفپوش آشپزخانه ها، کفپوش رزینی باید مقاومت بسیار خوبی در برابر لغزش داشته باشد. از منظر قوانین HSE، کفپوش انتخابی باید نیاز به ایمنی محیط کار و پرسنل را برآورده و از بروز حوادثی مانند لیز خوردن مکرر افراد جلوگیری کند. طبق آمارهای جهانی، 15% شکستگی های استخوان در محل کار، به علت لیز خوردن پرسنل حین کار است.

نصب و اجرای کفپوش رزینی

معمولا مدیران آشپزخانه های صنعتی، تمایلی به تعطیلی چند روزه محل کار ندارند. به همین دلیل نصب و اجرای کفپوش رزینی، باید علاوه بر سرعت و دقت با رعایت کامل الزامات بهداشتی همراه باشد. متریال کفپوش رزینی انتخاب شده برای این مکان ها، فاقد حلال (مواد فرار آلی) است. عدم حضور حلال در مواد کفپوش رزینی، علاوه بر افزایش چسبندگی کفپوش به زیرآیند، مشکل انتشار بوی حلال را نیز رفع می کند. بدین ترتیب بوی مواد با مواد غذایی موجود در آشپزخانه، ترکیب نمی شود. 

طراحی و رنگبندی کفپوش آشپزخانه 

به دلیل اهمیت بالای حفظ سلامت جامعه در پخت غذا و تولید مواد غذایی، رنگ انتخابی برای کفپوش رزینی آشپزخانه های صنعتی باید بگونه ای باشد تا به سرعت و به وضوح آلودگی کف را نشان دهد. علاوه بر این، چون امکان ریختن مواد غذایی بر روی کف در این مکان زیاد است، می توان با ایجاد طرح هایی بر روی کف (مثل طرح فلیک) و خطای دید، جلوه ی زیباتری به محیط کاری داد.
با توجه به عوامل بالا، کفپوش رزینی بساپلیمر پیشنهاد مناسبی برای کف آشپزخانه یا رستوران شماست. این کفپوش ها علاوه بر برطرف کردن نیازهای مختلف کف و حفاظت از آن، زیبایی چشم گیری به محیط کاری شما می دهند و در طولانی مدت با کاهش هزینه های جانبی ناش از ترمیم کفپوش یا تعویض آن، از نظر اقتصادی کاملاً به صرفه هستند. 
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی مانند انواع فر و گاز، قفسه ها و سینک های شستشو ثابت هستند و امکان جا به جایی آن ها وجود ندارد. پس کفپوش انتخاب شده باید بدون نیاز به جا به جایی تجهیزات و وسایل به راحتی نصب و اجرا شود. کفپوش های رزینی بدون ابعاد و مایع هستند و به آسانی به وسیله ی غلطک می توان آن ها را بر روی کف، زیر تجهیزات و گوشه و کنارها پخش نمود. در صورتی که برای اجرای کفپوش محدودیت زمانی وجود داشته باشد، می توان از کفپوش متیل متاکریلات (MMA) که سرعت پخت بسیار بالایی دارد استفاده کرد.
 
برای دریافت اطلاعات کامل تر و مشورت با تیم متخصص بساپلیمر همین حالا با ما تماس بگیرید.
 
  • تاریخ انتشار:13 آبان 1399
دیدگاه خود را بنویسید
  •