EN

طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟

طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟
طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟

طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی


یکی از باورهای اشتباه در خصوص کفپوش اپوکسی محدودیت های طراحی آن هاست. عموماً تصور می شود کفپوش اپوکسی تنها در طرح های ساده و نهایتاً در رنگ بندی های مختلفی ارائه می شوند. اگرچه طرح های ساده ی کفپوش اپوکسی به تنهایی از زیبایی کافی برخوردار است به دلیل تنوع سلیقه ها و همچنین نیازمندی های طراحی هر فضا لزوم معرفی طراحی های دیگر نیز احساس می شود. در این پست یکی از ساده ترین و درعین حال جذاب ترین طراحی های کفپوش اپوکسی که با استفاده از فِلِیک های رنگی ایجاد می شود معرفی می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست و چطور اجرا میشود؟

فلیک ها در رنگ های مختلف ارائه می شوند و میتوان از آن ها به صورت تک رنگ و یا ترکیبی بر سطح کفپوش اپوکسی استفاده نمود. استفاده از آن ها به صورت بسیار متراکم و یا پراکنده امکان پذیر است. در زمان اعمال روکش نهایی کفپوش اپوکسی این فلیک ها بر سطح کفپوش پخش شده و با پایان واکنش سخت شدن کفپوش بر محل خود تثبیت می شوند. نکته ی بسیار مهم در زمان استفاده از این طراحی، اعمال لایه ی محافظ به صورت لاک شفاف اپوکسی یا پلی یورتان است. ترکیب این لایه ی محافظ و فلیک ها علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، مقاومت سایشی و لغزشی کفپوش را افزایش می دهد. همچنین نظافت و نگهداری این طرح نسبت به طرح های ساده و صیقلی ساده تر است.

استفاده از طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی در چه فضاهایی پیشنهاد میشود؟

استفاده از طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی در کاربری های تجاری و اداری با تردد سبک و متوسط پیشنهاد می شود. منظور از تردد سبک و متوسط ترافیک رفت و آمد افراد بر سطح کفپوش و یا عبور وسایل چرخ دار نهایتا تا وزن 500 کیلوگرم است. از آنجا که این طرح به دلیل تنوع رنگی و امکان طراحی بر سطح کفپوش اپوکسی زیبایی خاصی به محیط می دهد، استفاده از آن در فضاهای تجاری، اداری و بیمارستان ها پیشنهاد می شود.

مزایای استفاده از طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست؟

همانطور که اشاره شد با استفاده از طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی امکان طراحی های متنوع تری برای طراحان فضای داخلی فراهم می شود. استفاده از این طراحی به دلیل ضرورت استفاده از لاک شفاف محافظ اپوکسی و یا پلی یورتان، مقاومت به خراش کفپوش را افزایش می دهد. همچنین به دلیل استفاده از فلیک ها خصوصاً به صورت پر تراکم در مکان هایی که امکان نظافت روزانه وجود ندارد، به دلیل خطای دید ناشی از حضور فلیک ها، آلودگی های ناشی از تردد را کمتر نشان می دهد. همچنین به دلیل امکان استفاده از لاک محافظ نیمه مات موج های سطحی کفپوش اپوکسی را که ناشی از نا همواری های زیرسازی آن است و در انواع کفپوش اپوکسی طرح ساده و صیقلی به وضوح دیده میشود، را تا حدود بسیار زیادی محو م میکند.

به منظور مشاهده ی رنگ بندی فلیک ها می توانید به بخش راهنمای خرید کفپوش مراجعه نمایید.  • تاریخ انتشار:7 اردیبهشت 1399
دیدگاه خود را بنویسید
  •