EN
کفپوش اپوکسی طرح دار
کفپوش اپوکسی طرح دار

اگرچه کفپوش اپوکسی با مشخصاتی چون استحکام، دوام و مقاومت شیمیایی بسیار خوب خود شناخته می‌شود، اما یکی از جذاب‌ترین زمینه‌های کاربری کفپوش اپوکسی استفاده از آن در کاربری‌های تزئیناتی، اداری و تجاری است. کفپوش اپوکسی دارای تنوع در رنگ و طرح است و در کاربری‌های مختلف قابل استفاده می‌باشد.
کفپوش رزینی با کاربری تزئیناتی، در سطوح مختلف بتنی، موزائیکی یا سنگ قابل استفاده است و علاوه بر افزایش جذابیت محیط، از تخریب و آلودگی سطح نیز جلوگیری می‌کند. کفپوش اپوکسی طرح‌دار بیشتر در دفاتر اداری یا تجاری، شوروم و فروشگاه‌ها، منازل و بطور کلی محیط‌های با کاربری سبک پیشنهاد می‌شود.

از مهم‌ترین انواع کفپوش‌های رزینی تزئیناتی طرح‌دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که هرکدام به تفکیک در این مقاله معرفی شده است:

• کفپوش رزینی طرح متالیک ابر و باد

• کفپوش رزینی طرح کالرفلیک

• کفپوش اپوکسی سه بعدی

• کفپوش اپوکسی طرح استیکر

 

 

 

 

 

کفپوش اپوکسی طرح ابر و باد

کفپوش اپوکسی متالیک طرح ابر و باد، یکی از انواع کفپوش‌های رزینی طرح دار است که در دسته محصولات تزئیناتی و در کاربری‌هایی مثل: شوروم‌ها، ادارات، مزون، فروشگاه و... استفاده می‌شود. ظاهر منحصر به فرد، ترکیب رنگ خلاقانه و ایجاد طرح‌های بی همتا از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این کفپوش است. به دلیل جذابیت ظاهری کفپوش متالیک استفاده از آن در شو روم‌ها و نمایشگاه‌ها بسیار متداول است.
برای نصب کفپوش اپوکسی متالیک طرح ابر و باد، دو یا چند رنگ متالیک بصورت همزمان و در الگوهای مختلف روی سطح اجرا می‌شود تا طرح متالیک ابروباد و سایه روشن بر سطح کفپوش ایجاد شود. 


برای اطلاع از جزئیات نصب این کفپوش مقاله‌ی "نحوه نصب و اجرای کفپوش اپوکسی متالیک" را مطالعه بفرمایید.

 

کفپوش اپوکسی طرح ابر و باد


این کفپوش نیز مانند سایر کفپوش‌های اپوکسی، بصورت یکپارچه و بدون درز است. سطح براق و آینه‌ای این کفپوش نیز از ویژگی‌های منحصر به‌ فرد آن است. برای جلوگیری از ایجاد خط و خش نیز، می‌توان روی سطح نهایی از لاک محافظ اپوکسی استفاده کرد.
 
برای آشنایی با لاک محافظ شفاف اپوکسی بساپلیمر، کلیک کنید:

BASADUR®-E 401
 

 

BASADUR®-E 402


کفپوش اپوکسی طرح کالر فلیک

یکی از ساده‌ترین و درعین حال جذاب‌ترین کفپوش اپوکسی طرح دار که با استفاده از فِلِیک‌‌های رنگی ایجاد می‌شود طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی است. فلیک‌ها در رنگ‌های مختلف ارائه می‌شوند و می‌توان از آن‌ها به صورت تک رنگ و یا ترکیبی بر سطح کفپوش اپوکسی استفاده نمود. استفاده از آن‌ها به صورت بسیار متراکم و یا پراکنده امکان پذیر است. برای مشاهده "رنگ‌های فلیک" کلیک کنید.
ترکیب فلیک‌ها با لاک شفاف اپوکسی یا پلی یورتان، علاوه بر ایجاد ظاهر زیبا، مقاومت سایشی و لغزشی کفپوش را نیز افزایش می‌دهد. 
 
برای آشنایی با نحوه‌ی نصب کفپوش اپوکسی طرح کالر فلیک می‌توانید مقاله‌ی "طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی ؟" را مطالعه بفرمایید.
 

 

کفپوش اپوکسی طرح کالر فلیک


کفپوش اپوکسی سه بعدی

نام کفپوش اپوکسی سه بعدی در چند سال اخیر بسیار شنیده می‌شود. این محصول در واقع امکان پیاده سازی یک طرح چاپ شده در کفپوش را فراهم می‌کند. از آنجا که در طرح چاپ شده استفاده از طرح‌های سه بعدی بسیار متداول است این کفپوش نیز به نام کفپوش سه بعدی معروف شده است. مهم‌ترین ویژگی کفپوش اپوکسی سه بعدی، جذابیت بصری خیره کننده‌ی آن است. علاوه بر زیبایی ظاهر بسیاری از مشکلات داخلی محیط را نیز می‌تواند حل کند و با انتخاب طرح و رنگ متناسب، به بزرگتر جلوه دادن محیط کمک کند. استحکام بالا و نگهداری و نظافت آسان نیز از دیگر کاربردهای این کفپوش است. 


کفپوش اپوکسی طرح دار سه بعدی

 

بعضی از طرح‌های پرطرفدار کفپوش اپوکسی سه بعدی شامل: کفپوش اپوکسی طرح فرش، کفپوش اپوکسی طرح گل، طرح دریا و یا طرح طبیعت است.
بهترین روش برای نصب کفپوش اپوکسی سه بعدی، استفاده از پارچه مِش (mesh) است. این پارچه حالت مشبکی دارد و برای چسباندن آن به کف، از متریال اپوکسی استفاده می‌شود. در این روش بعد از زیر سازی و اعمال پرایمر، از یک رنگ روشن برای زیر تصویر استفاده می‌شود و سپس مِش توسط متریال اپوکسی به سطح چسبانده می‌شود. و بعد از آن لاک شفاف اعمال و در لایه آخر، برای محافظت کفپوش از خط و خش یک لاک محافظ نیز اجرا می‌شود. مزیت استفاده از پارچه مِش به جای پوستر مشبک بودن آن و استفاده از متریال اپوکسی است که موجب ماندگاری بالای آن می‌شود. 

برای آشنایی با روش نصب کفپوش اپوکسی سه بعدی مقاله‌ی " کفپوش اپوکسی سه بعدی (صفر تا صد!)" را مطالعه بفرمایید.

 

 

کفپوش اپوکسی طرح استیکر

یکی از روش‌های اجرای کفپوش اپوکسی با طراحی خاص استفاده از کفپوش اپوکسی طرح استیکر با استفاده از استیکرهای مختلف به صورت موضعی در سطح کفپوش است. برای اجرای کفپوش اپوکسی طرح استیکر، پوستر در اندازه دلخواه با استفاده از نرم افزار چاپ می‌شود، بعد از زیر سازی سطح و اعمال پرایمر پوستر روی سطح نصب می‌شود. سپس یک لایه لاک شفاف دو جزئی اپوکسی یا پلی یورتان روی سطح اجرا می‌شود تا به تصویر عمق ببخشد در نهایت یک لایه لاک محافظ اپوکسی روی سطح اعمال می‌شود. 

 

کفپوش اپوکسی طرح استیکربطور کلی کفپوش اپوکسی طرح استیکر، اپوکسی تک رنگی است که استیکرهای مختلفی روی آن نصب وبا لاک اپوکسی پوشانده می‌شود. درصورتیکه مشکلی برای استیکر پیش آید، باید سطح روی کار تخریب شده تا بتوان آن را ترمیم کرد.


خرید کفپوش اپوکسی طرح دار

نصب کفپوش اپوکسی طرح دار، درصورتیکه به درستی و توسط نیروی ماهر انجام نشود در فاصله زمانی بسیار کوتاهی دچار مشکلاتی مثل: جدایش از کف، تغییر رنگ، تاول زدن و ترک خوردن خواهد شد. با توجه به استفاده از طراحی در زیرلایه امکان ترمیم موضعی کفپوش وجود ندارد و پس از ترمیمِ زیرسازی، کفپوش مجدداً نصب خواهد شد که علاوه بر هزینه بر بودن، مشکلات ناشی از عدم امکان استفاده از فضا تا اتمام فرایند ترمیم را نیز در پی خواهد داشت.
از آنجا که کفپوش سه بعدی در واقع ترکیبی از لایه متریال رزینی و یک طرح چاپ شده است، در صورت عدم تناسب جنس این طرح چاپ شده با متریال رزینی احتمال جدایش و ترک خوردن وجود خواهد داشت. 

شرکت بساپلیمر به صورت تخصصی در زمینه انواع مختلف کفپوش‌های اپوکسی طرح دار و سه بعدی، به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد و در کنار تولید محصولات، ارائه دهنده مشاوره‌های تخصصی در زمینه طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی می‌باشد. پیشنهاد میشود برای دریافت مشاوره رایگان تخصصی و ثبت سفارش با کارشناسان فنی بساپلیمر در تماس باشید.

 

 

 • تاریخ انتشار:18 آبان 1400
دیدگاه خود را بنویسید
 •  

 • 16 شهریور 1401

  p.khosravi

  بسیار زیبا و جالب؛ ممنون بابت مقاله خوبتون

  • ممنون از توجهتون

 • 14 دی 1400

  الهام شمس

  واقعا این کف پوشهای سه بعدی بی نظیر هستند

  • دقیقاً :) ممنون از کامنتتون. 

 • 18 آبان 1400

  علی نظری

  طرح متالیک عالیه

  • کفپوش متالیک طرح ابر و باد در عین سادگی جذابیت منحصر به فردی داره. ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید :)

 • 18 آبان 1400

  Fatemeh

  چه جالب. چقدر تنوع طرح های کفپوش اپوکسی زیاده.

  • دقیقاً همینطوره. امکان اجرای کفپوش اپوکسی طرح دار به سلیقه مشتری در هر رنگ و طرحی وجود داره ؛)