EN
قیمت کفپوش اپوکسی متری چند؟
قیمت کفپوش اپوکسی متری چند؟

کفپوش نمای داخلی کف ساختمان را شکل می دهد و باید در برابر ترافیک های رفت و آمد مورد انتظار در آن ساختمان استحکام کافی داشته باشد. یکی از مهم ترین عوامل موثر در انتخاب کفپوش مناسب، قیمت کفپوش و بودجه ی در نظر گرفته شده برای آن است. اما قیمت کفپوش تحت تاثیر چه عواملی تعیین می شود؟

در این مقاله در خصوص قیمت اپوکسی کف - لیست قیمت کفپوش اپوکسی و عوامل تاثیر گذار در قیمت ارائه شده است.

 

بساپلیمر٫ به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف کفپوش‌های یکپارچه رزینی به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد و در کنار تولید محصولات، ارائه دهنده مشاوره‌های تخصصی در زمینه طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی می‌باشد.
این جا هستیم تا به مشتریان و مجریان کفپوش به بهترین شکل کمک کنیم.
مشاوره تخصصی رایگان،خرید کفپوش اپوکسی و ثبت سفارشات شما از طریق:


021-44960014 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قیمت کفپوش اپوکسی

 همانطور که می توان حدس زد قیمت کفپوش براساس نوع کفپوش (کفپوش پی وی سی، کفپوش رزینی مانند کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، کفپوش رولی و تایل لینئولئوم، سنگ، سرامیک، کفپوش تارکت و ...)، متراژ و مساحت کفسازی، هزینه های حمل تا محل نصب کفپوش، هزینه های نصب شامل ابزار آلات، نیروی کار و ... تعیین می شود.

در میان انواع کفپوش های نام برده شده در این مقاله به بررسی قیمت کفپوش رزینی مانند قیمت کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و کفپوش MMA و عوامل موثر بر تعیین قیمت آن پرداخته می شود.

(پایه رزین مصرفی کفپوش (اپوکسی، پلی یورتان، متیل متاکریلات یا MMA)) طراحی نهایی کفپوش (کفپوش اپوکسی سه بعدی، کقپوش طرح کالر فلیک، دکو دیزاین، کفپوش طرح سنگ و ...) و ضخامت کفپوش رزینی (پوشش کف رزینی با ضخامت 300 میکرون تا کفپوش با کارایی سنگین و ضخامت بالای 5 میلیمتر) مهم ترین عواملی هستند که قیمت کفپوش رزینی را تعیین می کنند.

در ادامه هر مورد به تفکیک مورد بررسی قرار میگیرد:

1- پایه رزین مصرفی کفپوش 

رزین های مصرفی در کفپوش های رزینی عمدتاً عبارتند از رزین پلی یورتان، رزین اپوکسی، پلی اوره و پلی متیل متاکریلات (PMMA). تفاوت اصلی این دسته در خواص نهایی کفپوش و سرعت پخت کفپوش و در نتیجه نصب کفپوش می باشد.
کفپوش های اپوکسی در این میان به دلیل خواص مکانیکی بسیار خوب، چسبندگی عالی به انواع سطوح و قیمت پایین تر مصرف بالاتری را به خود اختصاص داده است.
چنانچه به انعطاف پذیری بالاتر یا مقاومت در برابر تابش اشعه فرابنفش نیاز باشد، استفاده از کفپوش پلی یورتان پیشنهاد می شود. در مواردی نیز که سرعت پخت بسیار بالا نیاز باشد از کفپوش پلی اوره و کفپوش MMA استفاده می شود.
هر پایه رزین ویژگی های تخصصی منحصر به فرد خود را دارد. اگرچه تنوع محصولات در هر دسته بسیار بالاست اما به طور کلی می توان قیمت کفپوش های اپوکسی را براساس نوع رزینی مصرفی به ترتیب افزایش قیمت به شرح ذیل اعلام نمود:

کفپوش اپوکسی

کفپوش پلی یورتان

کفپوش MMA

2- طراحی نهایی کفپوش 

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کفپوش اپوکسی ، طراحی آن است. شناخته شده ترین طراحی در کفپوش های رزینی کفپوش سه بعدی و استفاده از اپوکسی شفاف و بی رنگ به عنوان لایه ی محافظ است.
جهت آشنایی بیشتر با کفپوش سه بعدی و روش اجرای کفپوش سه بعدی کلیک کنید: کفپوش اپوکسی سه بعدی

علاوه بر کفپوش سه بعدی طرح هایی همچون دکو دیزاین (طراحی بر سطح کفپوش براساس طراحی داخلی و الگوهای طراحی سقف و دیوار) و کالر فلیک (استفاده از پرک های رنگی به صورت متراکم یا پراکنده بر سطح کفپوش و استفاده از رزین اپوکسی شفاف جهت محافظت از سطح)، طرح سنگ و فرش سنگ از دیگر طراحی های امکان پذیر در صورت انتخاب کفپوش رزینی است.
در همه ی انواع طراحی های کفپوش رزینی برپایه رزین اپوکسی، عموماً از رزین اپوکسی شفاف جهت محافظت از طراحی نهایی کفپوش استفاده می شود.
میزان پیچیدگی طراحی، میزان متریال مورد نیاز برای ایجاد طراحی درخواستی بر قیمت کفپوش موثر هستند. طرح های کالرفلیک و دکودیزاین در این بخش کمترین هزینه ها را به خود اختصاص می دهند.

 

 قیمت کفپوش اپوکسی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کفپوش اپوکسی طرح دار، کلیک کنید.

 

 3- ضخامت کفپوش رزینی

مسئله ی مهم دیگر در تعیین قیمت کفپوش رزینی (قیمت کفپوش اپوکسی)، ضخامت کفپوش است. ضخامت کفپوش اپوکسی و سایر انواع کفپوش رزینی براساس کاربری نهایی کفپوش، شرایط کفسازی بتن و به طور کلی ریزآیند کفپوش و طراحی نهایی آن تعیین می شود.
کفپوش رزینی بر اساس ضخامت کفپوش به دسته های مختلفی از پوشش کف با ضخامت چند صدمیکرونی تا کفپوش های با کاربری سنگین چند میلیمتری دسته بندی می شود. مسلماً افزایش ضخامت کفپوش افزایش مواد مصرفی و افزایش قیمت کفپوش را در بر خواهد داشت. بنابراین مهم است در زمان انتخاب کفپوش رزینی ارزیابی مناسبی از شرایط کفسازی صورت گرفته و ضخامت کفپوش براساس نیازمندی محل کاربری و نه بیشتر از نیاز تعیین شود.

 

 4-جنس فعلی سطح و نوع زیر سازی

کفپوش‌های اپوکسی و پلی یورتان، قبل از اجرا نیاز به زیرسازی دارند. زیر سازی کفپوش‌ها به جنس و کیفیت سطح زیرین بستگی دارد.
آسیب فیزیکی، وجود حفره، آلودگی، رطوبت و... روی سطوح بتنی تأثیر دارند. ممکن است برخی از سطوح پیش از اجرا نیاز به ترمیم و بازسازی داشته باشند. به منظور ترمیم نقاط سست، ترک‌ها و درزها از متریال مختلف رزینی شامل گروت اپوکسی، ماستیک یا بتونه اپوکسی استفاده می‌شود. ترمیم این مناطق به منظور دست یابی به کفپوشی استاندارد و دارای استحکام کافی ضروری است. بنابراین جنس فعلی سطح، در قیمت اپوکسی کف تاثیر گذار است.

 

 قمیت کفپوش اپوکسی | زیرسازی کفپوش

 

برای اطلاع از روش آماده‌سازی مناسب سطح در کفپوش اپوکسی کلیک کنید.

 

 

5- متراژ اجرای کفپوش اپوکسی 

هر چقدر متراژ سطح کار بیشتر باشد، هزینه اجرای کفپوش اپوکسی در هر متر‌مربع کاهش می‌یابد. عواملی مثل انتقال تجهیزات، ایاب و ذهاب کارکنان مجری و مهندسین ناظر، زمان‌بری متناسب با زمان مورد نیاز برای خشک شدن لایه‌های مختلف و… هزینه‌های ثابتی دارند و با افزایش متراژ به عدد بزرگتری تقسیم و در نتیجه قیمت کفپوش اپوکسی در هر متر‌مربع کاهش می‌یابد. ضمن آنکه تعداد نفرات لازم برای نصب کفپوش نیز تا میزان متراژ مشخصی ثابت است و درصورتی که متراژ کمتر باشد همچنان به همان تعداد نفرات برای نصب کفپوش نیاز خواهد بود. به همین دلیل برای صرفه‌جویی در هزینه‌های نصب کفپوش پیشنهاد می‌شود از تقسیم مراحل نصب کفپوش خودداری شود و همه‌ی فضای مورد نظر در یک مرحله کفپوش شود.

 

 6- کیفیت مواد مصرفی کفپوش

یکی از مهمترین عوامل تأثیر‌گذار در قیمت اپوکسی کف، کیفیت مواد اولیه‌ی مصرفی است.
افزودن مواد حجم دهنده جهت کاهش قیمت مواد اپوکسی باعث افت کیفیت خواهد شد. در این مورد تنها راه جهت کسب اطمینان، انتخاب تأمین کننده و پیمانکار متعهد و اخلاق مدار است. پیشنهاد می‌شود در زمان خرید متریال میزان مصرف هرکد محصول در هر مترمربع را از تأمین کننده به صورت شفاف بپرسید و از دریافت پیش فاکتورهایی که براساس متراژ و بدون ذکر میزان متریال مصرفی هستند خودداری کنید.
محصولات بساپلیمر با تکیه بر دانش روز دنیا و بهره‌گیری از تجارب شرکت‌های مطرح اروپایی طراحی و تولید می‌شوند. با استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015 بساپلیمر تلاش نموده تا سطح بالایی از کیفیت را در محصولات و خدمات خود به مشتریان ارائه نماید.

 

قیمت هر متر کفپوش اپوکسی

یکی از سؤالاتی که معمولاً مخاطبین از ما می‌پرسند، این است که آیا کفپوش اپوکسی ارزان‌تر از کاشی، سرامیک یا سایر کفپوش‌های موجود در بازار است؟ و اینکه قیمت هر متر کفپوش اپوکسی چقدر است؟
پاسخ به این سؤال بستگی دارد به کیفیت و پرداخت محصولاتی که درحال مقایسه آن‌ها هستید دارد. توجه به یک نکته قابل توجه است: کفپوش اپوکسی از بتن زیرایند در برابر رطوبت، لکه چربی یا ترک محافظت می‌کند و در درازمدت تا حد زیادی هزینه‌های تمیز کردن، نگهداری و ترمیم را کاهش می‌دهد و نسبت به مدت زمان و سطح حفاظتی که ارائه می‌دهد قیمت به صرفه‌ای خواهد داشت.
همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، اندازه اتاق، وضعیت زیرآیند و بستر، کیفیت مواد استفاده شده و نصب کفپوش اپوکسی در قیمت کفپوش اپوکسی مؤثر خواهد بود. 

 

باتوجه به نوسان قیمت دلار و تغییر هزینه مواد اولیه، اعلام دقیق قیمت هر متر کفپوش اپوکسی دشوار خواهد بود. در خصوص قیمت کفپوش‌های اپوکسی توجه به عوامل ذکر شده در این مقاله مهم است.

پیشنهاد می‌کنیم برای استعلام قیمت به‌روز و خرید کفپوش‌های رزینی اپوکسی و ارتباط با کارشناسان فنی شرکت بساپلیمر با شماره 02144960014 تماس بگیرید.

 

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، کلیک کنید:

دیدگاه خود را بنویسید
  •  

  • 17 آبان 1401

    الهام شمس ابادی

    نمایش این عکسها به نظر من میتونه خیلی در انتخاب این محصولات کمک کنه

    • ممنون از توجه شما