EN
 • سئوالات خود را از ما بپرسید!

  در این بخش، شما می توانید سوالات فنی خود را که با محصولات و یا خدمات بساپلیمر در زمنیه انواع کفپوش‌های رزینی، خرید و دریافت مشاوره رایگان، مرتبط باشد از کارشناسان ما بپرسید. در هنگام سوال عنوان پرسش خود را به درستی انتخاب و بیان نموده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارشناس مربوطه پاسخگوی پرسش شما باشد.

  در زیر برخی از سوالات متداول پرسیده شده به همراه پاسخ آنها آورده شده است.
 • سلام، برای ترمیم کف پارکینگ که از بتن رنگی می‌باشد. با هزینه کم چه پیشنهادی دارید؟

  با سلام.

  برای ترمیم کف بتنی پارکینگ، بسته به میزان ترافیک و رفت و آمد روی سطح، پیشنهادات مختلفی ارائه می‌شود. 

  در صورتی که ترافیک پارکینگ شما پایین باشد و صرفاً نیاز به ترمیم و بازسازی ظاهری کف و رفع گرد و غبار و... دارید پیشنهاد می‌شود از پوشش کف اپوکسی استفاده کنید. 

  اگر ترافیک رفت آمدی پارکینگ بالا باشد، پیشنهاد ما استفاده از کفپوش اپوکسی پارکینگ است که ضخامت بالاتری نسبت به پوشش‌های کف دارد.

  در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‌توانید اطلاعات پروژه خود را از طریق فرم درخواست مشاوره با ما با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود. 

 • کفپوش رزینی چه نوع محصولی است؟

  کفپوش‌های رزینی محصولاتی مایع، دو یا سه جزئی هستند که به عنوان کفپوش در صنایع و کاربری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اجزاء این محصولات در زمان نصب با یکدیگر مخلوط شده و در اثر وقوع واکنشی شیمیایی از حالت مایع به سطحی سخت و جامد تبدیل می‌شوند. این محصولات به دلیل مایع بودن در زمان نصب، محدودیت ابعاد و ضایعات و دور ریز ندارند. همچنین برای نصب آن‌ها به استفاده از چسب نیازی نخواهد بود. کفپوش‌های رزینی براساس نوع رزین مصرفی (اپوکسی، پلی یورتان، پلی متیل متاکریلات و ...) یا براساس ضخامت نهایی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

  برای آشنایی با انواع این محصولات اینجا کلیک کنید:

  انواع کفپوش اپوکسی    کفپوش آکریلات    کفپوش پلی یورتان

 • کفپوش رزینی بر چه سطوحی نصب می‌شود؟

  بتن، سنگ، موزائیک، سرامیک، فلز و کفپوش رزینی قدیمی همگی سطوحی هستند که می‌توان کفپوش رزینی جدید را بر آن نصب نمود. نکته جالب آنکه نیازی به حذف کفپوش قبلی وجود ندارد و بنابراین استفاده از این محصولات در پروژه‌های بازسازی انتخابی بسیار مناسب خواهد بود.
 • کفپوش رزینی در چه مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

  • بیمارستان‌ها، داروسازی‌ها و سالن‌های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی به دلیل انطباق این محصولات با قوانین سازمان غذا و دارو و GMP (کفپوش بیمارستان)
  • پارکینگ‌های طبقاتی به دلیل دوام بالا، آب بندی کامل سطح، امکان طراحی و نصب بسیار سریع در مقایسه با سایر محصولات(کفپوش پارکینگ)
  • کارخانجات صنعتی به دلیل تسهیل فرایندهای جاری، ایجاد فضایی بهداشتی و دلپذیر و کاهش قابل توجه هزینه‌های تعمیرات و نگهداری(کفپوش صنعتی)
  • شو روم‌ها، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها به دلیل نظافت آسان، امکان ایجاد طراحی‌های خاص و کاربری ساده(کفپوش اپوکسی)
 • مزایای استفاده از کفپوش‌های بساپلیمر چیست؟

  سطوح بتونی در برابر ضربه، نفوذ آب و مایعات، فرسایش و مواد شیمیایی ضعیف هستند. همچنین سطوح سنگی، موزائیک و سرامیک دارای درز بوده که پس از اندک مدت زمانی درز ها آلودگی‌های محیطی را به خود جذب کرده و از نظر بهداشتی مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کنند. در صورت اعمال کفپوش رزینی بساپلیمر بر سطوح بتنی، سنگی و سرامیکی، لایه‌‌ای یک پارچه و بدون درز بر سطح شکل می‌گیرد که آن را در برابر نفوذ آب، سایش و در نتیجه ایجاد گرد و غبار در محیط، صدمه دیدن در اثر نشتی مواد شیمیایی محافظت می‌نماید و علاوه براین، لایه‌‌ی مذکور دارای استحکام مکانیکی و خواص برتری نسبت به بتن، موزاییک، سنگ و سرامیک خواهد بود.

 • نقش فناوری‌های نوین در محصولات بساپلیمر چیست؟

  بساپلیمر در تولید برخی از محصولات خود از فناوری‌هایی همچون نانوفناوری، محصولات فاقد VOC، پوشش‌های خود ترمیم شونده و محصولات آب پایه استفاده نموده‌است. استفاده از این فناوری‌ها سبب به وجود آمدن محصولاتی با کیفیت بسیار بالاتر از گذشته گردیده است.

 • عمر مصرف کفپوش‌های بساپلیمر چند سال است؟

  کفپوش‌های بساپلیمر دارای عمر مصرف طولانی هستند. بسته به نوع محصول انتخابی و کاربری مورد نظر عموماً بین 1 تا 20 سال کاربری مناسب دارند. گرچه این کارایی به طور مستقیم به عواملی چون نوع کفپوش اجرا شده، مقدار و نوع ترافیک رفت و آمد بر سطح کفپوش، مواد شیمیایی استفاده شده بر سطح کفپوش و همچنین روش نگهداری و تمیز کردن سطح کفپوش وابسته است.
 • اثر دما برکفپوش‌های بساپلیمر چیست؟

  کفپوش‌های بساپلیمر بعد از پخت به شکل دائمی به سطح زیرآیند می‌چسبد و در سرما و گرمای شدید دارای استحکام مکانیکی بالا است و می توان برای کاربردهای خاص از کفپوش‌های رزینی بساپلیمر مناسب با آن کاربرد استفاده نمود. 
 • آیا گرد و غبار و ذرات خاک به سطح کفپوش‌های بساپلیمر آسیب می‌رساند؟

  حضور گرد و غبار و سایر آلودگی‌های فیزیکی بر سطح کفپوش های بساپلیمر به آن آسیبی وارد نمی کند. اما کشیده شدن ذرات درشت ساینده بر سطح کفپوش در اثر رفت و آمد افراد و وسایل نقلیه، باعث ایجاد خط افتادگی بر سطح کفپوش می شود که مسلماً این امر در صورت انجام نظافت مناسب سطح قابل جلوگیری است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید:

  نطافت کفپوش رزینی

 • آیا ریخته شدن روغن، روغن ترمز و یا ضد یخ به سطح کفپوش‌های بساپلیمر آسیب می‌رساند؟

  تمامی کفپوش‌های بساپلیمر دارای مقاومت شیمیایی مناسب در برابر این مواد هستند. اما این مواد نباید به مدت طولانی بر سطح کفپوش باقی بمانند. اطلاعات مربوط به مقاومت شیمیایی کفپوش‌های بساپلیمر در برابر مواد شیمیایی مختلف در برگه مشخصات فنی محصولات ارائه شده است.
 • آیا می‌توان از کفپوش‌های بساپلیمر در فضای سرباز نیز استفاده نمود؟

  بله، به این منظور بساپلیمر با استفاده از لایه نازکی از محصولات مقاوم به تابش ماورای بنفش بساپلیمر به عنوان لایه نهایی، از زرد شدن کفپوش در مناطقی که در معرض تابش نور آفتاب قرار دارد جلوگیری خواهد نمود.
 • اجرای کفپوش‌های بساپلیمر به چه‌مدت زمان نیاز دارد؟

  کفپوش‌های رزینی بساپلیمر معمولاً از دو تا پنج لایه تشکیل می شوند. زمان لازم برای اجرای هر لایه مستقیماً وابسته به متراژ محل می‌باشد. با در نظر گرفتن زمان خشک شدن لایه‌های مختلف، اجرای یک کفپوش بساپلیمر با کاربری استاندارد به حدود 5 روز زمان نیاز دارد شایان ذکر است هرچه ضخامت کفپوش افزایش یابد مدت زمان اجرای آن نیز افزایش می‌یابد.
 • آیا می‌توان کفپوش‌های بساپلیمر را بر روی یک کفپوش قدیمی اجرا نمود؟

  بله، البته قبل از اجرا باید از تمیز بودن، استحکام و چسبندگی کفپوش قبلی به سطح زیرین آن اطمینان حاصل نمود و آماده‌سازی سطح زیرین انجام شود.
 • چه مدت بعد از بتن ریزی کف می‌توان بر روی آن کفپوش‌های بسا‌پلیمر را اجرا نمود؟

  حداقل 30 روز باید از بتن‌ریزی کف گذشته شده باشد تا بتن کاملاً خشک شود و تا برای اجرای کفپوش رزینی آماده شود.
 • آیا سطح کفپوش‌های بساپلیمر لغزنده است؟

  در صورتی که بر روی سطح آب یا روغن حضور داشته باشد سطح لغزنده می‌شود. در محیط‌های کاری که حضور مایعات بر سطح دائمی است استفاده از کفپوش‌های بساپلیمر ضد لغزش پیشنهاد می‌شود: 

  کفپوش اپوکسی ضد لغزش

 • آیا امکان دارد شرایط بتون ایده آل برای نصب سیستم کفپوش‌های رزینی را شرح دهید؟

  به دلیل طولانی بودن و اهمیت این مبحث، در یک مقاله این موضوع بصورت کامل توضیح داده‌ایم. برای کسب اطلاعات لازم در خصوص بتن ایده آل نصب کفپوش‌های رزینی کلیک کنید:

  زیر سازی انوع کفپوش‌های اپوکسی

 • ویژگی‌های کفپوش‌های بساپلیمر دارای چه تنوعی می‌باشند؟

  کفپوش‌های بساپلیمر بسته به نوع کاربرد و ویژگی‌ها به انواع (عمومی، آنتی باکتریال، آنتی استاتیک، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، ساده تمیز شونده و آمیزه ایی از ویژگی های درخواستی) تولید می‌گردند. ضخامت کفپوش‌های بساپلیمر از 1میلیمتر تا 6 میلیمتر بوده که برای رسیدن به این ضخامت میزان مصرف بین 2 تا 12 کیلوگرم متغیر می باشد.
 • آیا برای سرد خانه های زیر صفر هم می توان از کفپوش‌های بساپلیمر استفاده کرد؟

  برای مکان‌هایی که درجه حرارت کاربری منفی است، بایستی از کفپوش‌های انعطاف‌پذیر بساپلیمر در انواع آکریلاتُ هیبرید و یا پلی یورتان استفاده نمود تا این کفپوش‌ها بر اثر برودت هوا ترد و شکننده نشوند.

فرم ارسال سوال

 • * نام و نام خانوادگی
 • * پست الکترونیک
 • * سوال شما
 •