EN

سوالات متداول

 • توضیحات کلی

  در این بخش، شما می توانید سوالات فنی را که با محصولات و یا خدمات بسا پلیمر مرتبط می باشد را از کارشناسان ما بپرسید. در هنگام سوال عنوان پرسش خود را به درستی انتخاب و بیان نموده تا در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناس مربوطه پاسخگوی پرسش شما باشد.
  در زیر برخی از مهمترین سوالات متداول پرسیده شده و به همراه پاسخ آنها آورده شده است.

 • مزایای استفاده از کفپوش های بسا پلیمر چیست؟

  سطوح بتونی در برابر نفوذ آب، سایش و مواد شیمیایی ضعیف هستند. همچنین سطوح سنگی دارای درز بوده که پس از اندک مدت زمانی درز ها آلودگی های محیطی را به خود جذب کرده و از نظر بهداشتی مشکلات فراوانی را ایجاد می کنند . در صورت اعمال کفپوش بسا پلیمر بر سطوح بتونی، سنگی و سرامیکی، لایه ­ای یک پارچه و بدون درز بر سطح شکل می­گیرد که آن را در برابر نفوذ آب، سایش و در نتیجه ایجاد گرد و غبار در محیط، صدمه دیدن در اثر نشتی مواد شیمیایی محافظت می نماید و علاوه براین، لایه­ ی مذکور دارای استحکام مکانیکی و خواص برتری نسبت به بتون، موزاییک، سنگ و سرامیک دارا می باشد.

 • نقش فناوری های نوین در محصولات بسا پلیمر چیست؟

  فناوری های نوین امروزه به شدت در صنایع متفاوت رسوخ یافته است. با کمک این فناوری ها که در محصولات بسا پلیمر به کارگرفته شده است سبب می شود ماهیت مواد و محصولات نوین در یک میلیاردیم آن چیزی که ما لمس می کنیم تغییر و اصلاح گردد. این تغییر سبب به وجود آمدن محصولاتی با کیفیت بسیار بالاتر از گذشته می گردد. در کنار این افزایش کیفیت ویژگی های جدیدی نیز می تواند به محصول اضافه گردد که از آن جمله می توان به کفپوش های آنتی باکتریال بسا پلیمر اشاره نمود. که این کفپوش یکی از نانو کفپوش های تولیدی بسا پلیمر می باشد.

 • عمر مصرف کفپوش های بسا پلیمر چند سال است؟

  کفپوش های بسا پلیمر دارای عمر مصرف طولانی هستند. بسته به نوع محصول انتخابی و کاربری مورد نظر عموماً بین 1 تا 20 سال کاربری مناسب دارند گرچه این کارایی به طور مستقیم به عواملی چون نوع کفپوش اجرا شده، مقدار و نوع ترافیک رفت وآمد بر سطح کفپوش، مواد شیمیایی استفاده شده بر سطح کفپوش و همچنین روش نگهداری و تمیز کردن سطح کفپوش وابسته است. به عنوان مثال در محل­هایی که دارای ترافیک رفت و آمد بسیار بالا است معمولاً بعد از 10 سال به پوشش دهی مجدد سطح نیاز خواهد بود. 

 • اثر دما برکفپوش های بسا پلیمر چیست؟

  - کفپوش های بسا پلیمر بعد از پخت به شکل دائمی به سطح زیرآیند میچسبد و در سرما و گرمای شدید دارای استحکام مکانیکی بالا است و می توان برای کاربرد های خاص از کفپوش های بسا پلیمر مناسب با آن کاربرد استفاده نمود. 

 • آیا گرد و غبار و ذرات خاک به سطح کفپوش های بسا پلیمر آسیب می رساند؟

  حضور گرد و غبار و سایر آلودگی­های فیزیکی بر سطح کفپوش های بسا پلیمر به آن آسیبی وارد نمی کند. اما کشیده شدن ذرات درشت ساینده بر سطح کفپوش در اثر رفت و آمد افراد و وسایل نقلیه، باعث ایجاد خط افتادگی بر سطح کفپوش می شود که مسلماً این امر در صورت انجام نظافت سطح قابل جلوگیری است.

 • آیا ریخته شدن روغن، روغن ترمز و یا ضد یخ به سطح کفپوش های بسا پلیمر آسیب می رساند؟

  - تمامی کفپوش های بسا پلیمر دارای مقاومت شیمیایی مناسب در برابر این مواد هستند. اما این مواد نباید به مدت طولانی بر سطح کفپوش باقی بمانند. اطلاعات مربوط به مقاومت شیمیایی کفپوش های بساپلیمر در برابر مواد شیمیایی مختلف در برگه مشخصات فنی محصولات ارائه شده است.

 • آیا می توان از کفپوش های بسا پلیمر در فضای سرباز نیز استفاده نمود؟

  بله، به این منظور استفاده از لایه نازکی از محصولات ضد ماورائ بنفش بسا پلیمر به عنوان لایه نهایی از زرد شدن کفپوش در مناطقی که در معرض تابش نور آفتاب قرار دارد جلوگیری خواهد نمود.

 • اجرای کفپوش های بسا پلیمر به چه مدت زمان نیاز دارد؟

  کفپوش های بسا پلیمر معمولا از دو تا پنج لایه تشکیل می شوند. زمان لازم برای اجرای هر لایه مستقیماً وابسته به متراژ محل می باشد. با در نظر گرفتن زمان خشک شدن لایه های مختلف، اجرای یک کفپوش بسا پلیمر با کاربری استاندارد به حدود 5 روز زمان نیاز دارد شایان ذکر است افزایش هرچه ضخامت درخواستی کفپوش افزایش یابد مدت زمان اجرای آن نیز افزایش می یابد.

 • آیا می توان کفپوش های بسا پلیمر را بر روی یک کفپوش قدیمی اجرا نمود؟

  بله، البته قبل از اجرا بایستی از تمیز بودن، استحکام و چسبندگی کفپوش قبلی به سطح زیرین آن اطمینان حاصل نمود.

 • چه مدت بعد از بتن ریزی کف می توان بر روی آن کفپوش های بسا پلیمر را اجرا نمود؟

  30 روز
 • آیا سطح کفپوش های بسا پلیمر لغزنده است؟

  در صورتی که بر روی سطح آب یا روغن حضور داشته باشد سطح لغزنده می شود. در محیط های کاری که حضور مایعات بر سطح دائمی است استفاده از کفپوش های بسا پلیمر ضد لغزش پیشنهاد می شود.

 • ویژگی های کفپوش های بسا پلیمر دارای چه تنوعی می باشند؟

  کفپوش های بسا پلیمر بسته به نوع کاربرد و ویژگی ها به انواع عمومی، آنتی باکتریال، آنتی استاتیک، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، ساده تمیز شونده و آمیزه ایی از ویژگی های درخواستی تولید می گردند. ضخامت کفپوش های بسا پلیمر از 1میلی متر تا 6 میلیمتر بوده که برای رسیدن به این ضخامت میزان مصرف بین 2 تا 12 کیلوگرم متغیر می باشد.

 • آیا امکان دارد شرایط بتون ایده آل برای نصب سیستم کفپوش های رزینی را شرح دهید؟

  بله در زیر اهم نکات مربوط به نوع و ویژگی بتون و همچنین نحوه اجرای آن شرح داده شده است:
  نسبت آب به سیمان کمتر از 45/0 به آب کافی اجازه نفوذ کامل می دهد اما مقادیر بیشتر منجر به کاهش قابل توجه استحکام فیزیکی بتون خواهد شد.

  شن و ماسه مورد استفاده مورد استفاده در بتن باید دانه بندی ریزی داشته باشند تا بتون به خوبی متراکم شود و تثبیت گردد و درنتیجه دچار نشست نگردد. ضمناً میزان استفاده از آنها استحکام بتن و مقاومت آن به ترک خوردگی را تعیین می کند. به این منظور می توان از راهنمایی­ های موجود در استاندارد ASTM C 33 استفاده نمود.
  افزودنی های بتون مانند کلرید کلسیم و سدیم کلرید نباید در بتونه هایی زیرآیند کفپوش های رزینی هستند استفاده شوند. چراکه این افزودنی ها جاذب رطوبت بوده و مشکلات ناشی از عبور بخارآب در بتون را به دنبال خواهد داشت
  استحکام چسبندگی سیستم های کفپوشی رزینی به طور مستقیم وابسته به استحکام بتون است. بتون مورد استفاده به عنوان زیرآیند بایستی دارای حداقل استحکام فشاری psi 5000  معادل 350 کیلوگرم بر سانتی متر مکعب باشد تا استحکام کافی برای سیستم های رزینی را فراهم نماید.
  جهت اجرای موفق سیستم کفپوش های رزینی یکپارچه ضروری است که بتون زیرآیند حداقل میزان نشست، پستی و بلندی و غیریکنواختی در سطح را داشته باشد. به این منظور کوبش مناسب و تراکم در زمان اجرای بتون اهمیت زیادی دارد. اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که در صورت کوبش بیش از حد خمیر بتون و آب بر سطح جمع خواهد شد و درنتیجه ضعیف ترین و متخلخل ترین بتون بدست خواهد آمد. بنابراین رعایت نسبت مناسب آب و سیمان اهمیت بسیار زیادی دارد.
  دانسیته پیشنهادی بتون 2243 کیلوگرم بر مترمکعب است.
  بهترین پرداخت نهایی سطح بتون به عنوان زیرآیند سیستم کفپوش های رزینی، استفاده از ماله فلزی است. پرداخت سطح بتون به هر روش دیگری، آماده سازی کف را قبل از شروع نصب سیستم کفپوش های رزینی الزامی می سازد. باید به خاطر داشت که استفاده از ماله فلزی سبک باعث می شود کمترین میزان خمیر و آب به سطح بتون برسد و این خمیر بتونی به دلیل نسبت بالای آب به سیمان در آن ضعیف ترین لایه ی بتون محسوب می گردد.
  بتون مورد استفاده به عنوان زیرآیند سیستم کفپوش­های رزینی بهتر است تحت این شرایط پخت شود: پخت مرطوب به مدت حداقل 7 روز؛ از هیچ نوع عامل پختی استفاده نشود؛ تحت هیچ شرایطی در دماهای زیر °C 10 یا بالای °C 32 بتون نصب نشود. قبل از اعمال هرنوع سیستم کفپوش رزینی آزمون کلسیم کلرید انجام شود تا نرخ عبوردهی بخارآب از بتون مشخص شود.

 • آیا برای سرد خانه های زیر صفر هم می توان از این کفپوش ها استفاده کرد؟

  - برای مکان هایی که درجه حرارت کاربری منفی می باشد، بایستی از کفپوش های انعطلاف پذیر بسا پلیمر در انواع اپوکسی/ هیبرید و یا پلی یورتان استفاده نمود تا این کفپوش ها بر اثر برودت هوا ترد و شکننده نشوند.

فرم ارسال سوال

 • * نام و نام خانوادگی
 • * پست الکترونیک
 • * سوال شما
 •