EN
  • نام پروژه :کفپوش بیمارستان تامین اجتماعی شهید بهشتی شیراز/ بخش دوم
  • دسته بندی :کفپوش بهداشتی دارویی
  • مکان پروژه :شیراز
  • تاریخ انجام پروژه :1397
  • متراژ پروژه :1420 متر مربع

نیازمندی‌های پروژه کفپوش بیمارستان تامین اجتماعی

نوسازی کفپوش بیمارستان تأمین اجتماعی شهید بهشتی شیراز با هدف طراحی، تولید و اجرای یک کفپوش کاملاً بهداشتی و مطابق با دستورالعمل‌های مرکز سلامت و بهداشت محیط کار وزارت بهداشت انجام شد. کف  قبلی بیمارستان موزائیک بود و کفپوش بیمارستانی انتخاب شده باید به خوبی روی موزائیک می‌چسبید و در اثر شستشو مداوم جدا نمی‌شد. کفپوش بیمارستانی به دلیل تردد مداوم پرسنل، مراجعه کنندگان، بیماران و وسایل حمل و نقل چرخداری مانند برانکارد و ویلچر باید از مقاومت سایشی و خش پذیری مناسبی برخوردار باشد. سهولت در نظافت و ضدعفونی کردن کف بیمارستان به منظور جلوگیری از انتشار و گسترش انواع بیماری‌ها یکی دیگر از نیازمندی‌های مهم کف بیمارستان شهید بهشتی بود. همچنین، طراحی و ترکیب رنگ و اجرای خط کشی و علائم راهنما بر روی کفپوش انتخاب شده به منظور افزایش زیبایی بصری محیط بیمارستان، بهره‌وری پرسنل و روحیه بیماران اهمیت ویژه ای داشت.
کفپوش بیمارستانی انتخاب شده برای بخش سردخانه بیمارستان علاوه بر قابلیت شستشو، نظافت و استریل کردن آسان، باید در برابر دمای پایین محیط مقاومت دمایی خوبی داشته و اجرا و نصب آن در دمای پایین امکان پذیر باشد.

راه کار بساپلیمر| کفپوش اپوکسی بیمارستانی

کفپوش رزینی انتخاب شده برای راهروها، بخش‌ها و اتاق‌های مختلف این بیمارستان، کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال کاملاً بهداشتی، بدون درز با مقاومت سایشی بالا بود. این کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی از رشد و انتشار میکروارگانیسم های بیماری زا جلوگیری می کند و شستشو و ضدعفونی آن با شوینده‌های مخصوص و دستگاه‌های شستشو کف، آسان است. در طراحی و انتخاب رنگ این کفپوش، از رنگ طوسی با خط کشی های آبی به همراه پرک های رنگی (فلیک) سفید و زرد استفاده شده است. به منظور افزایش خاصیت خش پذیری کفپوش بیمارستانی، چسبیدن بهتر پرک‌های رنگی به کفپوش و نیمه مات شدن سطح، لاک شفاف BASADUR® E401 بر روی سطح نهایی کفپوش اپوکسی اعمال شد. در نهایت کفپوش بیمارستان شهید بهشتی شیراز با ضخامت 3 میلیمتر و در مدت زمان 7 روز نصب و اجرا گردید.
کفپوش رزینی انتخابی بخش سردخانه بیمارستان، کفپوش متیل متاکریلات (MMA) بود. این نوع کفپوش رزینی مقاومت خوبی در دماهای پایین از خود نشان می‌دهد و نصب و پخت آن در دماهای کم امکان پذیر است.

متریال کفپوش بیمارستانی بساپلیمر

پرایمر: بسادور® E101 
لایه میانی: بسادور® E306
لایه نهایی: بسادور ® E307 
پرک های رنگی بسادور
لاک نیمه مات: بسادور بسادور® E401
خط کشی و علائم راهنما: بسادور® E707
پرایمر آکریلات مخصوص سنگ و موزائیک: بسادور® M101
لایه میانی: بسادور® M302
لایه نهایی: بسادور® M503
 
Primer: BASADUR® E101
Body/Main Coat: BASADUR® E306
Top Coat: BASADUR® E307
BASADUR FLAKE
BASADUR® E707
Top Coat: BASADUR® E401
Primer: BASADUR® M101
Body/Main Coat: BASADUR® M302
Top Coat: BASADUR® E503
برای دریافت برگه اطلاعات فنی محصولات بساپلیمر، کلیک کنید.