EN

BASADUR®-U 305

روکش خودتراز پلی یورتان| بدون حلال| باقابلیت پل زنی

 BASADUR®-U 305، روکش خودتراز پلی یورتان، دو جزئی با انعطاف پذیری و قابلیت پل زنی بر روی ترک‌ها است. ویسکوزیته‌ی پایین و روانی این محصول امکان اجرای محصول را به صورت خودتراز فراهم کرده است. 
ترک‌ها در بتن به علل مختلفی ایجاد می‌شوند. برخی از این ترک‌ها به مشکلات و شرایط اجرایی سازه‌ی بتنی در حین ساخت و اجرای بتن مربوط هستند و برخی از ترک‌های بتن به شرایط در حین بهره برداری آن وابسته است. از جمله علل اصلی ایجاد ترک در کفپوش اپوکسی پس از اجرا نیز ترک خوردگی زیرآیند بتنی آن است است.
BASADUR® U305 به عنوان لایه‌ی میانی در سیستم crack-bridging (پل زنی بر روی ترک) اجرا می‌شود که علاوه بر انعطاف پذیری و سختی مناسب، دارای میزان افزایش طول تا پارگی (Elongation at break) 200 درصدی است که حدود 70 برابر بیشتر از پوشش‌های اپوکسی معمولی است.
مهمترین ویژگی محصول بسادور یو 305 خاصیت پل زنی آن است تا بتواند در صورت ایجاد ترک در زیرآیند از نمود آن در سطح جلوگیری نماید و نیاز کاربرانی را که نگران ترک خوردن سطح کفپوش در اثر ترک زیرآیند هستند، برطرف نمایند. 
اجرای سیستم پلی یورتانی crack-bridging در زیرآیندهای دارای ترک نیز امکان پذیر است. بعد از اعمال پرایمر، ترک‌ها با محصول بسادور یو 305 پر شده و پس از آن بسادور یو 305 به صورت روکش خودتراز بر سطح بتن اجرا می‌شود. از دیگر مواردی که باید در نظر گرفته شود این است که پلی یورتان حساسیت بالایی به رطوبت دارد و چنانچه رطوبت نسبی محیط و یا رطوبت زیرآیند بالا باشد احتمال تشکیل فوم در کفپوش رزینی وجود دارد. 
پس از اجرای این محصول به عنوان لایه‌ی میانی می‌توان از محصولات پلی یورتانی همچون روکش پلی یورتان نرم (BASADUR®-U 302) استفاده نمود. از این رو می‌توان طبق نیاز و کاربری، به سطحی منعطف و نرم و یا چقرمه و سخت دست یافت.

برای دانلود TDS محصول کلیک کنید:

برگه اطلاعات فنی محصولات