EN

دوره آموزشی شناخت مواد و روش‌های کار با پوشش‌های متالیک

دوره آموزشی شناخت مواد و روش‌های کار با پوشش‌های متالیک

دوره آموزشی شناخت مواد و روش‌های کار با پوشش‌های متالیک

 رزینی- سیمانی

کف/ دیوار/ چوب

 
دوره آموزشی شناخت مواد و روش‌های کار با پوشش‌های متالیک آبان ماه با همکاری انجمن پلیمر ایران و آکادمی بسا در پژوهشگاه پلیمرو پتروشیمی ایران برگزار می‌گردد. 
 
پس از ظهور محصولات تزئیناتی کف، به ویژه کفپوش‌های سه بعدی و سقف‌های کشسان پتانسیل بالایی برای معرفی محصولات نوین که امتیاز تنوع طراحی داخلی ساختمان را نیز به همراه دارند، مشاهده شد. نسل نوینی از پوشش‌ها با کاربری‌های متنوعی چون کفپوش، رنگ دیوار و حتی پوشش مبلمان و لوازم چوبی به تازگی راه خود را به بازار ایرانی باز نموده‌اند. محصولاتی در طیف‌های رنگی مختلف و خیره کننده که به دلیل قابلیت خاص پوشش ظاهری کاملا بدیع به محیط می‌بخشد.
 کفپوش‌های متالیک با دارا بودن طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوع، ضمن آب‌بند نمودن و عدم ایجاد هیچ گونه درزی بر روی کف، جلوه بسیار زیبایی به کف می‌بخشد. دیوارپوش‌های متالیک بر پایه رزین و سیمان با دارا بودن خواص برتر نسبت به دیوارپوش‌ها و رنگ‌های سنتی، از طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی برخوردارند. 
ساخت قطعات تزئیناتی با پوشش‌های متالیک نیز از کاربردهای حوزه هنری این مواد جدید به شمار می‌رود. میزهای رزینی تزئیناتی از جمله محصولات مهم این حوزه به شمار می‌رود که با پوشش‌های متالیک می‌توان طرح‌های هنری بسیار متنوعی را بر روی این میزها ایجاد کرد. 
انجمن پلیمر ایران، آکادمی بسا، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و مرکز رشد فناوری پلیمر جهت آشنایی کارآموزان با این محصول جدید در حوزه تزئینات، برای اولین بار اقدام به برگزاری دوره تخصصی پوشش‌های متالیک نموده است. در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی کامل با مبانی پوشش‌های متالیک، در کارگاه عملی نحوه اجرای کفپوش متالیک و انواع طرح‌‌های آن، اجرای دیوارپوش اپوکسی متالیک و پلیمر-سیمان، و اجرای پوشش متالیک با طرح‌های متنوع بر روی میزهای چوبی تزئیناتی را آموزش می‌بینند. 
 
محتوای دوره: 
معرفی پوشش متالیک 
شیمی پوشش متالیک (پایه رزین و پایه سیمان)
مبانی محاسباتی میزان مصرف مواد اولیه و نسبت اختلاط اجزاء 
شرایط زیرآیندهای مناسب جهت اجرا (بتن و چوب- کف و دیوار)
روش‌های آماده‌سازی سطح و زیرسازی مورد نیاز (بتن و چوب- کف و دیوار)
مراحل اجرای پوشش متالیک و ابزارهای مورد نیاز 
انواع طرح‌های متالیک 
انواع پوشش‌های محافظ و روش نصب آن 
روش‌های محافظت و نگهداری از پوشش متالیک 
 
مخاطبان: 
شرکت‌های مهندسین مشاور و پیمانکارهای ساختمانی و عمرانی 
شرکت‌های معماری و طراحی داخلی و دکوراسیون 
کارآفرینان و کارآموزان در زمینه‌های مرتبط با پوشش‌های کف، دیوار، چوب 
 
زمان برگزاری: 
23 آبان 1397 
 
محل برگزاری: 
پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران 
 
هزینه شرکت در دوره: 
 450 هزار تومان
دانشجویان: 300 هزار تومان
اعضای انجمن پلیمر ایران: 350 هزار تومان